lattelekom 2012 + RĪgAs skola "PĀRDAUGAVA" +

T. Moisejeva

Социальный ПРОЕКТ для сеньоров Латвии "Тем, кому за 50".

Projekta "Pieslēdzies, Latvija!" 2012.gada

Основы коммуникации посредством компьютерной грамотности населения

Projekta "Pieslēdzies, Latvija!" 2012.gada noslēguma pasākums Rīgā

www.piesledzieslatvija.lv./lv/jaunakas-zinas/10034

 

Trešdien, 14.novembrī plkst. 15:00 Spīķeru koncertzālē notiks Lattelecom sociālās atbildības projekta "Pieslēdzies, Latvija!" Rīgas noslēguma pasākums, godinot skolotājus, skolu direktorus un pašvaldību pārstāvjus, kas aktīvi iesaistījušies bezmaksas datorapmācību nodrošināšanā cilvēkiem pēc 50 gadu vecuma.

Kopumā projektā iesaistījušies 90 skolotāju, no tiem trešdaļa Rīgā, apmācot vairāk nekā sešus tūkstošus senioru visā Latvijas teritorijā. Pasākuma laikā tiks prezentēti detalizēti projekta rezultāti un senioru pētījuma dati par datorprasmju apguves ieguvumiem un praktisko pielietojamību.

Pasākumā piedalīsies un projekta dalībniekus sveiks labklājības ministre Ilze Viņķele, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka, Rīgas dome priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks un Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis. Par muzikāliem sveicieniem gādās Vestards Šimkus, a cappella vokālā grupa "Latvian Voices" un operdziedātājs Jānis Apeinis ģitārista Kaspara Zemīša pavadībā.

"Projekta "Pieslēdzies, Latvija!" veiksmes formula ir laba ideja, zinātkāri seniori, ieinteresēti skolotāji un atsaucīgi sadarbības partneri gan nacionālajā, gan arī reģionālajā līmenī. Tāpēc pēc sešu mēnešu aktīva apmācību perioda svinīgos pasākumos pateiksimies projekta īstenotājiem un atbalstītājiem. Visi skolotāji, kas apmācījuši ap 70 senioru, saņems portatīvo datoru – vienlaikus gan praktisku, gan arī simbolisku dāvanu kā pateicību par ieguldīto laiku un entuziasmu kopīgā mērķa sasniegšanai," uzsver Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.
Rīgā un Pierīgā, tostarp Jūrmalā, Carnikavā, Ķekavā, Ādažos un Babītē, projektā iesaistījās 31 skola un apmācību punkts. Datorprasmes apguvuši 2336 seniori, kas ir gandrīz 37% no kopējā "Pieslēdzies, Latvija!" apmācīto skaita visā Latvijā. Pateicībā par ieguldīto darbu 27 skolotāji saņems portatīvos datorus.
Godināmo skolotāju vidū būs: Andrejs Briedis (Iļģuciema vidusskola), Olga Čurnasova (Rīgas 21.vidusskola), Dana Karhu (Rīgas 34.vidusskola), Andžela Andrejeva un Jana Buboviča (Rīgas 37.vidusskola), Maiga Pigita (Rīgas 47.vidusskola), Marina Milaša un Vjačeslavs Gaidamaka (Rīgas 53.vidusskola), Nataļja Kučerenko (Rīgas 80.vidusskola), Veiksma Kundziņa (Rīgas 94.vidusskola), Jānis Līmežs (Rīgas Angļu ģimnāzija), Jurijs Stetjuha (Rīgas Imantas vidusskola), Egīls Zīle (Rīgas Juglas vidusskola),
Tatjana Moisejeva (Rīgas Pārdaugavas pamatskola), Dzintra Lazda (Rīgas Sergeja Žoltoka vidusskola), Ingrīda Priedīte (Rīgas Teikas vidusskola), Antra Balode (Āgenskalna Valsts ģimnāzija), Inna Kudrjašova (Rīgas 66.vidusskola), Kristaps Vilciņš un Marija Bernupe (Bērnu un jauniešu centrs "Kurzeme"), Kristīna Timonika (Rīgas 15.vidusskola), Inta Svaža (Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskola), Ēriks Annuškāns (Jaundubultu vidusskola), Liene Millere (Majoru vidusskola), Aina Grabovska (Slokas pamatskola), Ilze Mārdega (Carnikavas pamatskola) un Lidija Brigzne (Ķekavas vidusskola).

Lattelecom projekts "Pieslēdzies, Latvija!" tiek īstenots kopš 2008.gada. No 2011.gada projekta fokuss tika virzīts uz senioru datorprasmju celšanu, apmācot 1500 seniorus visā Latvijas teritorijā. Savukārt šogad apmācīts četras reizes lielāks senioru skaits. Sasniegtais rezultāts apliecina, ka Lattelecom izveidotā apmācību sistēma ir ļoti pieprasīta gan senioru izglītošanai un prasmju attīstīšanai, gan arī pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēku socializēšanai. Tāpēc nākamo sešu gadu laikā līdz Latvijas Republikas simtajai gadadienai Lattelecom plāno apmācīt līdz 30 tūkstošiem senioru.

Bezmaksas datorapmācības tiek piedāvātas cilvēkiem pēc 50 gadu vecuma. Mācības no maija līdz novembrim noritēja skolu datorklasēs līdz 14 dalībniekiem grupā un ilga trīs dienas, apmācībām veltot četras mācību stundas ik dienu. Senioriem tika nodrošinātas bezmaksas mācību grāmatas, kā arī turpmākai zināšanu apguvei ikvienam ir pieejama datorskola "Mācies pats!" interneta vietnē
http://www.piesledzieslatvija.lv.

Lattelecom sociālās atbildības iniciatīva norisinās ar Labklājības ministrijas, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu. Projekts "Pieslēdzies, Latvija!" ir ieguvis "Zviedrijas Biznesa gada balvu 2012" kategorijā "Korporatīvās sociālās atbildības iniciatīva" un iekļauts Eiropas gada aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei iniciatīvās.


Norises vieta: Spīķeru koncertzāle, Maskavas iela 4/1 (ieeja no Krasta ielas)
Norises laiks: 14.11.2012. plkst.15:00-17:00


Programma
No 14:30 Viesu / dalībnieku pulcēšanās, reģistrācija
15:15 Atklāšanas priekšnesums – vokālā grupa "Latvian Voices"
15:20 Pasākuma uzrunas:
• Juris Gulbis, Lattelecom valdes priekšsēdētājs
• Ilze Viņķele, labklājības ministre
• Inna Šteinbuka, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja
• Andris Ameriks, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks
15:30 Projekta sadarbības partneru sveikšana - 1. daļa
15:45 Vestarda Šimkus muzikālais sveiciens projekta dalībniekiem
15:50 Projekta sadarbības partneru sveikšana - 2. daļa
16:05 Operdziedātāja Jāņa Apeiņa un ģitārista Kaspara Zemīša priekšnesums
16:10 Projekta sadarbības partneru sveikšana - 3. daļa
16:30 Noslēguma priekšnesums – vokālā grupa "Latvian Voices"
16:35 Pasākuma dalībnieku kopbildes veidošana
No 16:40 Pasākuma saviesīgā daļa kopā ar ģitāristu Kasparu Zemīti. Visi laipni aicināti nobaudīt svētku torti, glāzi vīna un pakavēties kopīgās sarunās par paveikto.

 

Последние изменения   23.02.2018

 Латвийское радио 4 "Домская площадь" Посмотрите оценки Вашего ребенка

Rīga, Kartupeļu, 2

67623155 www.pdps.lv pdps@riga.lv

 

Counter CO.KZ