МУЗЕЙ АКУРАТЕРСА 2012

Jāņa Akuratera muzejs

 

февраль 2012

В рамках Недели проектов учителя Ванка С. и Храпавицкая С.И. посетили с учениками-исследователями Музей Яниса Акуратерса.

1933. gadā pēc arhitekta Vernera Vitanda projekta dzejnieka Jāņa Akuratera ģimene uzceļ sev koka savrupmāju Torņakalnā.

1991. gadā šai mājā tiek izveidots Jāņa Akuratera muzejs. Muzeja ekspozīcija izvietota mājas Kamīnzālē, Ēdamistabā, Gaišajā salonā, dzejnieka sievas Marijas istabā.

Akurateru mājā sadzīvo funkcionālisma stila interjera plānojums ar 19. gs. vidus bīdermeiera stila mēbelēm, sader autentiskas stila lietas ar 20. gs. 20.–30. gados veiktiem atdarinājumiem.

Līdzās atrodas Niklāva Srunkes Itālijas pilsētiņu skices, Oļģerta Saldava gleznots Vecrīgas skats un Oskara Kalēja Latgales un Augšzemes ainavas, sadzīvo Georga Jāņa Šenberga veidots dzejnieka parādes portrets un cilvēka dvēseles atklāsme Voldemāra Tones smalkajās brūno toņu gammās Laimas Akurateres portretā. Tā ir māja, kuras iekārtojums un atmosfēra ieved mūs 20. gs. 30. gadu radošās inteliģences dienas ritmā un svētku noskaņās, atspoguļo pragmatisko un cildeno…

Muzeja misija ir saglabāt pagājušā gadsimta 30. gados celtās mājas un tās iekštelpu autentiskumu, veidot un uzturēt sabiedrības interesi par Tēvzemes balvas laureātu, okupācijas gados noklusēto dzejnieku, rakstnieku, sabiedrisku darbinieku Jāni Akurateru (1876–1937).

Šodien rakstnieka māja ir viens no Pārdaugavas kultūras centriem, kur tāpat kā Jāņa Akuratera laikā pulcējas literāti un mākslinieki, mūziķi un aktieri, kā arī skolēni – teātra pulciņa nodarbībās.

23.02.2018

 Латвийское радио 4 "Домская площадь" Посмотрите оценки Вашего ребенка

Rīga, Kartupeļu, 2

67623155 www.pdps.lv pdps@riga.lv

Counter CO.KZ