Латвийское радио 4 "Домская площадь" Вы можете прослушать репортаж, нажав на кнопку 8:36

Zinātnieku nakts - 28.09.2012 - Ночь учёных

Rīgas Pārdaugavas pamatskola

Rīga, Kartupeļu iela, 2.

28 сентября 2012

Организатор: Латвийская Академия наук

28.septembrī vienlaikus sešās pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī, Rēzeknē, Ventspilī, Salaspilī, Valmierā un arī Cēsīs - notiks ikgadējais Zinātnieku nakts pasākums par tēmu „Stāsts par enerģiju”.

Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas atbalstīts un finansēts projekts, kuru realizē Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) sadarbībā ar Latvijas augstskolām, zinātniskajiem institūtiem un muzejiem. Pasākums Latvijā noritēs jau septīto gadu pēc kārtas. Ar šo pasākumu Latvija iekļaujas to daudzo Eiropas valstu - Eiropas Zinātnieku nakts organizētāju skaitā, kuras septembra nogalē organizē dažādus pasākumus vairāk kā 200 Eiropas pilsētās, lai atraktīvā veidā skaidrotu zinātnes sasniegumus un ļautu ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos.

 

Šogad Zinātnieku nakts aktivitātes Latvijā tematiski ir saistītas ar enerģētiku, dodot ieskatu enerģijas ieguves veidos un daudzveidīgajā pielietojamībā. 28.septembrī plašākai sabiedrībai apskatei būs atvērti zinātniskie institūti, augstskolu fakultātes, kur interesenti varēs piedalīties zinātniskos eksperimentos, iesaistīties diskusijās, uzdot jautājumus zinātniekiem un uz brīdi iejusties zinātnieka ikdienā. Kopīgi varēs no jauna atklāt lietas, bez kurām šodien mūsu ikdienas dzīve vairs nav iedomājama un kuras ir dažādu zinātnes sasniegumu rezultāts. Varēs iepazīties ar jaunām tehnoloģiju idejām, kas pateicoties zinātnei vēl var ienākt mūsu sadzīvē.

Zinātnieku nakts pasākumus piektdien 28.septembrī ievadīs populārzinātniskas interaktīvas izstādes no Francijas „Stāsts par enerģiju” atklāšana Latvijas Zinātņu akadēmijas telpās.

Zinātnieku nakts laikā dažādi pasākumi notiks:

 • Latvijas Zinātņu akadēmijā,

 • Latvijas Universitātes fakultātēs,

 • LU Cietvielu fizikas institūtā

 • LU Botāniskajā dārzā,

 • Rīgas Stradiņa universitātē,

 • Rīgas Tehniskajā universitātē,

 • Rīgas Pārdaugavas pamatskola

 • Latvijas Organiskās sintēzes institūtā,

 • Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūtā,

 • P.Stradiņa medicīnas vēstures muzejā,

 • Latvijas Dabas muzejā,

 • Latvijas Nacionālajā Bibliotēkā,

 • Nacionālajā Botāniskajā dārzā Salaspilī,

 • Latvijas Lauksaimniecības universitātē Jelgavā,

 • Daugavpils Universitātē,

 • Rēzeknes Augstskolā,

 • Ventspils Augstskolā,

 • Vidzemes Augstskolā Valmierā,

 • Jauniešu centrā „Z(in)oo” Cēsīs

Rīgas Pārdaugavas pamatskola piedalās Zinātnieku naktī 2012

 Šogad kopā ar citām, lielākoties augstākās izglītības mācību iestādēm un zinātniskajiem centriem, Zinātnieku naktī 2012 piedalās arī Rīgas Pārdaugavas pamatskolas mācībspēki. Kopumā skolā būs pieejamas 10 laboratorijas.

 

„Katrā bērnā no dzimšanas ir ziņkāre un tas ir līdzeklis, kas liek viņam attīstīties, atklāt pasauli, veikt dažādus pētījumus, uzdot jautājumus un meklēt uz tiem atbildes, dalīties ar saviem atklājumiem ar citiem, tādejādi uzzinot un parādot pasaules daudzveidību – ar tādu uzdevumu Rīgas Pārdaugavas pamatskola nolēma piedalīties Zinātnieku naktī,” saka skolas direktore Irēna Šinkareva.

 

Skolā no pulksten 18 līdz 22 notiks vairākas praktiskas, mūsdienīgas un  noderīgas laboratorijas:

 

Ķīmisko elementu enerģijas pasaule ģimenēm

„Mēs darbosimies, lai dotu ierosmi. Lai vecāki kopā ar bērniem mājas apstākļos varētu veikt ķīmiskus eksperimentus, t.sk. radītu salūtu vai  vulkāna izvirdumu, kā arī paskatīsimies uz dažādu preparātu un produktu enerģijas izpausmēm. Laboratorijas mērķis – ne tikai aizraujošā veidā parādīt ķīmijas pasaules karti, bet arī dažādu lietu kaitīgo un pozitīvo ietekmi,” savu uzdevumu raksturo laboratorijas vadītāja Tatjana Petrosjana.

 

Enerģija, ko dod tēja

 

 

Mūzikas terapijas enerģija, izmantojot datoru tehnoloģijas

„Mūzika rada ne tikai māksliniecisku baudu, bet kalpo gan par enerģijas avotu, gan arī kā zāles. Ar mūziku var ievainot fiziski un arī ārstēt - gan fiziski, gan garīgi,” saka laboratorijas vadītāja Irēna Kaijaka, autorkursa „Mūzikas psiholoģija” autore un vadītāja.

 

Gaismu un ēnu enerģijas mūsdienu ēnu teātrī

„Skolā ēnu teātrim ir liela piekrišana. Kaut arī mūsdienu ēnu teātra studija radīta tikai pagājušajā gadā, jau tika iegūta 1.vieta jauniešu teātra mākslas konkursā “Lidojums 2”. Zinātnieku naktī parādīsim, kā var eksperimentēt ar ēnām mājās apstākļos. Būs arī ēnu priekšnesumi, izmantojot rokas, ķermeņus un objektus. Un kopā ar apmeklētājiem veidosim videoklipus, izmantojot ēnu tehnoloģijas,” tā par savu laboratoriju stāsta mūsdienu ēnu teātra studijas vadītāja Beata Bērziņa.

 

Последние изменения   23.02.2018

 Латвийское радио 4 "Домская площадь" Посмотрите оценки Вашего ребенка

Rīga, Kartupeļu, 2

67623155 www.pdps.lv pdps@riga.lv

Counter CO.KZ