14.oktobrī 2014

KARJERAS NEDĒĻA 2014 НЕДЕЛЯ КАРЬЕРЫ

«Es būšu…Vai zini, kas būsi Tu?»

 

Skolas karjeras izglītības koordinators: Tatjana Petrosjana, petrosyan@inbox.lv, mob. 29985855

Latvijas Pasts - 7.A - Aija Protasova

  Karjeras nedēļas ietvaros no 13.-17.oktobrim, Rīgas Pārdaugavas pamatskolas 7.a klase apmeklēja Latvijas Pasts galveno ēku Ziemeļu ielā 10, Rīgā.

Apmeklējuma mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar Latvijas Pasta darbību, kādas profesijas pārstāvji strādā šajā uzņēmumā un kādas ir darba iespējas, tā kā Latvijas Pasts ir liels uzņēmums un nodrošina darbu lielai daļai Latvijas iedzīvotājiem.

 

Programma sevī ietvēra sekojošas darbības:

Iepazīšanās ar Latvijas Pasts personāldaļas vadītāju, kura izstāstīja par uzņēmuma darbību un kādas funkcijas tas veic. Skolēniem izstāstīja kādas profesijas pārstāvji var strādāt Latvijas Pastā, kā izrādījās, ka tās ir aptuveni 300 profesijas.

Vēlāk skolēniem izdalīja cilvēku CV, kuri pretendēja uz kādu darba vietu. Skolēniem bija jānosaka tieši kādam amatam katrs var pretendēt, ņemot vērā izglītību un iepriekšējo darba pieredzi (visi pretendentu vārdi un dati bija izmainīti un neatbilda īstenībai). Tad ar vadītājas palīdzību tika pārrunātas atbildes.

Pēc tam skolēni tika sadalīti pa grupām un izdalītas kartītes un kuram bija aprakstīts process, kāds notiek no vēstules uzrakstīšanas līdz adresāta saņēmējam. Skolēni bija pārsteigti par to, jo , lai mēs saņemtu vēstuli, izrādījās, ka šajā procesā ir iesaistīti 5 profesiju pārstāvji.

Kad teorētiskā daļa bija pabeigta, tad mūsu  grupas vadītājs, izvadāja pa galveno pasta cehu, parādot un izstāstot par katru darbību un procesu konkrēti. Skolēniem bija iespēja apskatīt kā strādā cilvēki, saprotot, ka tas ir ļoti atbildīgs darbs un, protams, ļoti nepieciešams.

Katram skolēnam tika izdalīta kartīte un marka, kuru viņi varēja nosūtīt saviem vecākiem, draugiem vai radiem. Kad tā bija uzrakstīta, skolēni paši uzspieda datuma zīmogu un nolika to sūtīšanas daļā, izvēloties katrs savu pasta indeksu, lai pēc 2 dienām, viņu sūtījumu saņemtu adresāts.

Apmeklējuma mērķis tika izpildīts un skolēni ar pasākumu bija ļoti apmierināti, kā arī tika radīta interese par pasta sūtījumiem.

 

Последние изменения   23.02.2018

 Латвийское радио 4 "Домская площадь" Посмотрите оценки Вашего ребенка

Rīga, Kartupeļu, 2

67623155 www.pdps.lv pdps@riga.lv

Counter CO.KZ