Ligatne

Pārdaugava
atpakaļ

 

 

TAVA MAMMADABA

LIGATNE

9. oktobris 2015 g.

Ekskursija uz Līgatni

Republikas mēroga projekts "Mammadaba"

 

 

В рамках Республиканского проекта Mammadaba, ученики 4-А и 4-B классов посетили природный парк

LIGATNE

Atb.pers.: L. Lazareva, N. Rutjana

Поездка финансировалась из средств Фонда по защите природы.

Ответственная персона от школы "Pārdaugava" - Grišina Liene.

 

Ja kāds jūs allaž gaida, ir vienmēr gatavs uzklausīt, mierināt, pabarot un dziedināt, visticamāk – tā ir Jūsu mamma. Vai arī Daba. Jo Daba jau ir mamma. Visiem, arī mūsu mammām. Vai kā mēs – Latvijas valsts meži – to saucam: mammadaba. Vienā vārdā. Silti, mīļi un personīgi.

Kā jau īsta mamma, viņa mūs allaž gaida. Pie mammas nevar atnākt nelaikā. Vienmēr ir īstais brīdis – kaut nakts vidū, kaut negaisa laikā. Mammadaba mūs nomazgā savos ezeros. Mammadaba mūs nomierina savos mežos. Mammadaba mūs pabaro ar sēnēm un ogām. Dziedē ar sveķu smaržu un priecē ar putnu dziesmām. Viņa piedod, ja neesi bijis labs. Viņa nedusmojas, ja ilgi esi bijis prom. Viņa ir mamma, laba. Viņa ir mūs visus radījusi un kā bērnus palaidusi savā vaļā. Un gaida mūs atpakaļ. Pašus vai kopā ar mūsu bērniem. Mammadabai ir daudz ko mums stāstīt. Gan aizmirstas lietas, gan nekad neapjaustas. Kā atrast saknes? Kā izzināt to, no kurienes mēs nākam? Un galu galā – kurp aiziesim? Mammadabai ir mums sagatavota brīnumu un gudrību vācelīte. Tu apciemo mammu. Un tu atgriezies. Tīrāks, gudrāks, laimīgāks. Laipni lūdzam! Durvis ir vaļā!

 

Природные тропы Лигатне Национального парка «Гауя» созданы в 1975 году.

Природные тропы Лигатне это заповедник на территории Национального парка Гауи. Здесь в естественных условиях можно увидеть диких зверей и птиц, обитающих на территории Латвии.

В общей сложности дорожка для пеших прогулок протянулась на 5км, и для того, чтобы всё увидеть потребуется около 2 часов. Жители в парк Природных троп Лигатне привезены из разных уголков страны. Главным образом это дикие звери, некогда прирученные людьми, потерявшие навыки самостоятельного выживания в дикой природе.

 

 

 

 

В отличие от зоосадов, здесь для животных обустроены просторные вольеры, площадь которых измеряется гектарами.

На территории Природных троп Лигатне имеется башня, со смотровой площадки которой можно любоваться панорамой долины реки Гауя.

 

 

Pēdējās izmaiņas   08.04.2019

 Латвийское радио 4 "Домская площадь" Посмотрите оценки Вашего ребенка

Rīga, Kartupeļu, 2

67623155 www.pdps.lv pdps@riga.lv

Counter CO.KZ