Latvijas Saeima 8.AB

Karjera 2017/2020atpakaļ

 

29.09.2017.g.

 

Atvērto durvju diena Saeimā

Jēkaba ielā 11. Rīga, LV-1811 

www.saeima.lv/lv

8.A, 8.B

12:30

Atb. persona - M. Semjonova

Saeimas nama apmeklētājiem par valsts simbolu - karogu - stāstīs īpaši veidota animācija. Tas būs vēstījums par sarkanbaltsarkano karogu kopš tā pirmsākumiem līdz mūsdienām, tā nozīmi latviešu tautas nacionālās apziņas veidošanā un juridiskā statusa nostiprināšanu.

Šajā dienā apmeklētājiem arī būs iespēja aplūkot gleznu "Tautas veidots Latvijas karogs". Tā tapusi no stilizētā karoga, ko pagājušajā gadā, ar roku audeklā ierakstot savu vārdu, īpašā mākslas performancē pie Saeimas nama veidoja festivāla "Staro Rīga!" apmeklētāji.

Tāpat apmeklētāji varēs apskatīt no tautas veidotā karoga izgatavotu suvenīru, kas simboliski vēsta par mūsu valsts dibināšanu 1918.gada 18.novembrī. Kopumā tapuši 18 suvenīri, un viens no tiem uzdāvināts Satversmes sapulces prezidenta un pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes radiniekiem, lai tas kļūtu par vienu no pirmajiem eksponātiem topošajā Čakstes muzeja jaunajā ēkā.

Pasākuma laikā apmeklētāji arī varēs izmantot iespēju klātienē Saeimas namā savu vārdu ierakstīt mūsu sarkanbaltsarkanā karoga digitālajā versijā - mājaslapā www.musukarogs.lv

Ierakstīt savu vārdu karogā attālināti joprojām var no jebkuras vietas pasaulē.

Tāpat šajā dienā parlamenta apmeklētāji varēs apskatīt Saeimas ēkai veltītu izstādi, kas stāstīs par tās pārtapšanu no Vidzemes bruņniecības nama par parlamentu. Ēkai šogad aprit 150 gadi.

Saeimas viesiem Atvērto durvju dienā būs iespēja piedalīties erudīcijas konkursā, kā arī saviem tuvajiem uz jebkuru vietu Latvijā bez maksas nosūtīt valsts karogam veltītu pastkarti.

Turpinot informatīvi izglītojošos projektus, skolu jaunieši šajā dienā varēs iegūt informāciju par parlamenta īstenotajiem projektiem jauniešiem, tostarp skolu programmu "Iepazīsti Saeimu" un projektu "Jauniešu Saeima".

Kā ik gadu, arī šajā Atvērto durvju dienā parlamenta apmeklētāji varēs apskatīt Sēžu zāli, kur katru ceturtdienu deputāti sanāk uz sēdēm, Sarkano zāli, Dzelteno zāli, Balsošanas zāli, Viesu zāli un Balto zāli. Interesenti varēs ielūkoties arī citās reprezentācijas telpās, kuras ikdienas parlamenta ekskursiju laikā nav pieejamas.

pasakumi@saeima.lv

Papildu informācija - 67087321.

 

 

Iveta Mūrniece - karjeras koordinatore Rīgas Pārdaugavas pamatskolā

 

 

23.02.2018

 Латвийское радио 4 "Домская площадь" Посмотрите оценки Вашего ребенка

Rīga, Kartupeļu, 2

67623155

www.pdps.lv

pdps@riga.lv

 

Counter CO.KZ