Inter Conference

Pārdaugava
atpakaļ

 

International Conference on
“Sustainable Development Goals:

To Raise Public Awareness in building sustainable communities

around the Baltic Sea”
Baltic Beach Hotel, Jūrmala, Latvia,
September 26 – 27, 2017

Rīgas Pārdaugavas pamatskola:

  • Tatjana Moisejeva

  • Irēna Šinkareva

PROGRAMME

Tuesday, September 26
08.00 Registration
09.00 Opening of the conference by:
Jānis Matulis, Chairman of LaGM
Dr. Tobias Mörschel, Director of FES-Baltic office
Mikhail Durkin, Executive Secretary of CCB
09.15 Welcome speech by Ms. Alda Ozola, Deputy State Secretary of the Ministry of Environmental Protection and Regional Development Panel 1 Regional identity, public awareness and nature values for promotion off Sustainable Development of the Baltic Sea region
Moderator: Mikhail Durkin (Sweden)
09.30 - Mikhail Durkin, CCB Executive secretary – “Regional identity and Nature heritage of BSR” (Sweden)
- Dr. Elmar Römpczyk, Sustainability Expert - "Sustainable Baltic - how to make it a success-story?" (Germany)
- Dr. Ingela Isaksson, Regional coordinator marine spatial planning MSP Kattegatt and Skagerrak,County Administrative Board of Västra Götaland, Planning and building department - “Better and stronger together – collaboration across administrative boarders for a healthier sea” (Sweden)
11.00 Coffee break
11.30 Dialog with…. (participants tbc) moderated by Mikhail Durkin
13.00 Lunch
Panel 2 Tourism infrastructure solutions – to save the nature, provide accessibility and promote the local economy growth at the Coast of Balticc Sea
Moderator: Dr. Elmar Römpczyk (Germany)
14.00 - Dr.-Ing. Frank Weichbrodt, Ministry of Agriculture and Environment of Mecklenburg-Vorpommern - „Coastal protection in Mecklenburg-Western Pomerania – organisation, examples and challenges“ (Germany)
- Ingūna Urtāne, Head of Spatial Planning Dpt, Ministry of Environmental protection and Regional Development – “Complex approach for development of public coastal infrastructure - Latvia’ s story” (Latvia)
- Svetlana Nigmatulina, Director of Autonomous non-commercial organization “The Development Center of Social and Educational Projects AURA”. – “Inclusive and accessible tourism in the Baltic coasts and the project “Dream adventure" (Russia)
- Jānis Matulis, LaGM/Apeirons – “Presentation of the Certificate Nature-Accessible”
16.00 Coffee break
17.30 World Café discussions, moderated by Dr. Elmar Römpczyk
18.00 Wrap up and conclusions
Exhibition and mingle
19.00 Reception hosted by Ms. Rita Sproģe, Vice-Mayor of Jūrmala City
   
Wednesday, September 27

Study visit to Roja community and public beach infrastructure, Cape of Kolka

08.00 Departure from Hotel
10.00 Visiting Roja Public beach, Guided by Eva Kārkliņa, Mayor of Roja Municipality
and the “Pine trail” of the Cape of Kolka, guided by Vilnis Skuja, Senior expert of
Slītere National Park
13.00 Lunch in Roja
  Returning to Hotel around 17.00
  • Ineta Korelova

  • Irina Aleksandrenkova

  • Anna Guņkina

  • Irina Kozlova - Baltijas jūra

  • Vija Zemele

Starptautiska konference “Ilgtspējīgas attīstības mērķi: Sabiedrības iesaistīšana un izglītošana ilgtspējīgas Baltijas jūras piekrastes attīstības veicināšanā”

Latvijas Zaļā kustība, Koalīcija par tīru Baltiju un Frīdriha Ēberta fonds aicina Jūs piedalīties Starptautiskā konferencē “Ilgtspējīgas attīstības mēŗķi: Sabiedrības iesaistīšana un izglītošana ilgtspējīgas Baltijas jūras piekrastes attīstības veicināšanā”, kas notiks Jūrmalā, 2017. gada 26. – 27. septembrī

Baltijas jūras reģiona valstīm ir senas tradīcijas tirdzniecības, tūrisma kā arī dažādu kultūras un izglītības projektu sadarbības jomā. Ir pienācis laiks veicināt pieredzes apmaiņu un jaunus aktuālus sadarbības projektus, kas nodrošinātu ilgtspējīgu un piekrastes unikālo dabu saudzējošu reģiona attīstību, vienlaikus veicinot arī piekrastes ekonomiku.  

2015. gadā, ANO valstis vienojās par 17 Ilgtspējīgas attīstības mērķiem un uzdevumiem to sasniegšanai, laika periodam līdz 2030.gadam. Konferencē tiks diskutēti 8.,11.,14.,15.,16. un 17. mērķu uzdevumi un to izaicinājumi Baltijas jūras reģionā.

Viena no Konferences tēmām būs Baltijas jūras piekrastes infrastruktūras risinājumi, kas nodrošinātu dabas daudzveidības aizsardzību un pieejamību, ievērojot Universālā dizaina principus. Latvijas Zaļajā kustība un Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons” ir uzsākusi darbu pie vienota dabas pieejamības sertifikata “NaAc” (Nature Accessible) izstrādes, par kura darbības mērķiem un principiem informēsim konferencē. Jaunā sertifikāta uzdevums būs nodrošināt pieejamību pie dabas objektiem – Baltija jūras piekrastes teritorijās, ievērojot visus dabas aizsardzības principus un arī veicinot mazo uzņēmēju un pašvaldību ekonomisko izaugsmi.

Baltijas jūras reģions var lepoties ar dažādām starpvalstu institūcijām valstu un NVO sadarbības veicināšanai, kurām ir vienots mērķis – dabas daudzveidības, kultūrvēstures mantojuma aizsardzība un saglabāšana, kā arī līdzsvarota un ilgtspējīga piekrastes attīstība. Pateicoties mūsu partneriem – Koalīcijai par tīru Baltiju, Frīdriha Ēberta fonda Baltijas birojam, Latvijas Vides aizsardzības fondam, CEE Bankwatch, Zviedrijas vēstniecībai Latvijā, Rojas novada and Jūrmalas pilsētas domēm un Invalīdu un viņu draugu apvienībai “Apeirons”, konferencē piedalīsies eksperti un praktiķi, kas dalīsies pieredzē ar inovatīviem un aktuāliem plānošanas risinājumiem, kā arī īstenotiem projektiem, kas veicinājuši piekrastes dabas daudzveidības saglabāšanu un vienlaikus arī nodrošinājuši to pieejamību. 

Šī ir pieredzes apmaiņas konference, kuras otrā diena ir paredzēta izbraukumam uz Rojas pludmali un Kolkas raga Priežu taku, kur pieejamības un dabas saglabāšanas principi ir sabalansēti un veiksmīgi arī īstenoti. Ekspertu prezentācijas, “Dialogs ar…” (Paneļdiskusijas) un World Café diskusijas būs veltītas divām tēmām: – Reģionālā identitāte, sabiedrības izglītošana un dabas vērtību saglabāšana kā Baltijas jūras reģiona ilgtspējīgas attīstības pamats;- Tūrisma infrastruktūras risinājumi, lai saglabātu piekrastes dabu, nodrošinātu pieejamību un veicinātu vietējās ekonomikas izaugsmi Baltijas jūras piekrastē.
Konferences rīkotāji aicina piedalīties ekspertus, politiķus, valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvjus, žurnālistus un NVO aktīvistus no visa Baltijas jūras reģiona, kā arī Baltkrievijas un Ukrainas. 

Praktiskā informācija: 

• Konferences valodas būs – latviešu un angļu ar nodrošinātu sinhrono tulkojumu;

• Dalība konferencē ir bez maksas;

• Dalībnieku nakstmītnes viesnīcā, kuras apmaksā organizatori, ir ierobežotā skaitā, tādēl bezmaksas numuri tiks piešķirti reģistrēšanās secībā;

• Visiem reģistrētajiem konferences dalībniekiem ir nodrošinātas bezmaksas kafijas pauzes, pusdienas un arī ielūgums uz Jūrmalas pilsētas domes rīkoto pieņemšanu 26.septembrī pl. 19.00; 

• Konferences vieta: Baltic Beach Hotel, Jūras iela 23/25, Jūrmala, Latvija  www.balticbeach.lv

Jānis Matulis - Valdes priekšsēdētājs
Latvijas Zaļā kustība
www.zalie.lv

  • Irina Kozlova

  • Ineta Korelina

  • Irina Aleksandrenkova

 

 

15.10.2017

 Латвийское радио 4 "Домская площадь" Посмотрите оценки Вашего ребенка

Rīga, Kartupeļu, 2

67623155

www.pdps.lv

pdps@riga.lv

Counter CO.KZ