Karlis Līrs 13.04.2019

Pārdaugava
atpakaļ

 

 

Pievienoties grupai

 

 

13.04.2019.g.
Izrāde: KARALIS LĪRS

u. ŠEKSPĪRS

 

 Režisors - Viesturs Kairišs

Daībnieki: 7,8,9. kl. skolēnu grupa

Atb. persona: S. Hrapavicka, R. Vetruka, T. Moisejeva, T. Petrosjana

 

Izrādē piedalās:

Jakovs Rafalsons
Aleksandrs Poļiščuks
Anatolijs Fečins
Dmitrijs Palēss
Vitālijs Jakovļevs
Rodions Kuzmins-Reizvihs
Leonīds Lencs
Gundars Āboliņš
Aleksandrs Maļikovs
Jevgeņijs Terskihs
Gaļina Rosijska
Maksims Busels
Jekaterina Frolova
Veronika Plotņikova
Dana Bjorka
Jana Ļisova

Tulkotājs - Boriss Pasternaks
Režisors - Viesturs Kairišs
Komponists - Arturs Maskats
Scenogrāfs - Reinis Dzudzilo
Kostīmu mākslinieks - Krista Dzudzilo
Horeogrāfs - Elīna Lutce
Gaismu mākslinieks - Mārtiņš Feldmanis

 

Pirmizrāde - 12.05.2017.

Ilgums - 2 stundas 50 minūtes

Luga “Karalis Līrs” ir viens no populārākajiem Viljama Šekspīra sacerējumiem un, neapšaubāmi, viņa daiļrades virsotne. Tiek uzskatīts, ka dramaturgs sarakstījis šo lugu no 1605. līdz 1606. gadam, laikā, kad pats nav bijis daudz jaunāks par savu varoni, tāpēc arī rakstījis nevis no sveša vērotāja pozīcijas, bet gan no savas personiskās – ar dziļu izpratni un līdzjūtību.

Tas ir stāsts par karali, kas mūža norietā nolēmis sadalīt karaļvalsti starp saviem bērniem. Viņš paziņo, ka visu trīs meitu mantojuma daļa būs atkarīga no tā, cik daiļrunīgi katra izteiks mīlestību pret savu tēvu – Līru. Divas vecākās meitas azartiski sacenšas savā starpā, izpušķojot frāzes, taču jaunākā atsakās izskaistināt savu atzīšanos un – paliek bez mantojuma. Līdzīgi kā pasakās ar šādu sižetu, arī Līrs beigās pārliecinās, ka tieši jaunākā meita viņu mīl, taču ceļš uz šo izpratni būs garš un rūgts…

“Karalis Līrs” ir Viestura Kairiša pirmā izrāde RKT un trešais iestudējums šī teātra vēsturē: 1954. gadā izrādi iestudējis Sergejs Radlovs, bet 1977. gadā, tieši pirms 40 gadiem, – Arkādijs Kacs.

Režisors Viesturs Kairišs: “Karalis Līrs” ir universāla luga. Tā der jebkuram laikam, jebkurai politiskai iekārtai, jebkuram teātrim. Kur slēpjas šīs lugas fenomens? Atbildes nav, bet cilvēka aklums ir nemirstīgs. Cilvēks neko neredz vai negrib redzēt. Varbūt cilvēka aklums ir vienīgā civilizācijas izdzīvošanas iespēja? Kāpēc cilvēks neredz acīm redzamas lietas? Izrāde būs nevis par karaļiem un galma intrigām, bet par mums – cilvēkiem, par cilvēcisko būtību.
 

 

17.04.2019

 Латвийское радио 4 "Домская площадь" Посмотрите оценки Вашего ребенка

Rīga, Kartupeļu, 2

67623155

www.pdps.lv

pdps@riga.lv

 

Counter CO.KZ