Minhauzen 07.10.2021

Pārdaugava
atpakaļ

 

 

 

 

 

 

 

07.10.2021

 Republikas projekts "Latvijas skolas soma"

 

Mācību ekskursija

Minhauzena pasaulē - muzejs

Literatūra, Dabaszinības

 

 

10:00 - 17:00

Mācību ekskursija Minhauzena pasaulē - muzejs

Dalībnieki: 4.A, 3.B .kl. skolēni = 43
Pedagogi:  T. Moisejeva, L. Ovsijenko, V. Kaškarova, R. Rutkovska


Priekšmeti:
 Literatūra, Dabaszinības

 

Nodarbības valodas: bilingvāli (latviešu, krievu)

 

 

Barons Minhauzens ir tipisks 18. gs. muižnieku pārstāvis, kura galvenā nodarbošanās un izpausmes veids bija karš un medības. Nav apšaubāms, ka 1739. gadā viņš piedalījies krievu – turku karā un pēc dažiem gadiem arī krievu – zviedru karā. Minhauzens ir dienējis un dažus gadus uzturējies arī Rīgā. Liepupes pagasta Pernigeles baznīcas grāmatā ir saglabājies liktenīgais ieraksts – 1744. gada 2. janvārī kirasieru leitnants Hieronīms Kārlis Frīdrihs fon Minhauzens ir salaulājies ar tiesneša barona fon Duntena meitu Jakobīni. Laulībā viņi nodzīvoja 46 gadus. Lai gan lielāko savas dzīves daļu Minhauzens kopā ar Jakobīni pavada Bordenverderā, skaistākie un neaizmirstamākie dzīves mirkļi ir bijuši tieši Duntē. Hieronīms Kārlis Frīdrihs fon Minhauzens mirst 1797. gadā, bet viņa neierobežotā fantāzija un intriģējošā personība devusi impulsu rakstniekiem un dramaturgiem apvīt viņa vārdu leģendām.
 

  

2005. gada 32. maijā barons Minhauzens ir atgriezies Duntes muižā – muzejā, savā sapņu zemē Ulubelē.

Minhauzena muzejs palīdz atdzimt atmiņā stāstiem par pulkveža Hieronīma Kārļa Frīdriha barona fon Minhauzena neticamajiem piedzīvojumiem. Dažus dzīves skaistākos gadus Minhauzens ir pavadījis ar savu dzīvesbiedri Jakobīni Latvijā, Vidzemē, Duntes muižā, kur nu jau gadsimtiem ilgi, cilvēki nebeidz stāstīt fantastiskos atgadījumus no barona dzīves.

Savukārt otrajā stāvā savu mājvietu atradušas gan esošo, gan bijušo slavenību vaska figūras. Ikvienam ir iespēja nofotografēties tuvplānā ar maestro Raimondu Paulu vai basketbola zvaigzni Uļjanu Semjonovu, kā arī patērzēt ar pašu Kārli Ulmani un Dainu Tēvu. Un iespēja aplūkot Baltijā lielāko alus kausu kolekciju.

Meža taka
Pašiem izturīgākajiem un zinātkārajiem mums ir izveidota MINHAUZENA MEŽA TAKA – garākā apses koka taka Eiropā. Taka ved cauri Vidzemes mitrāju mežam, tai ir izveidoti 3 garumi, dažādām apmeklētāju sagatavotības pakāpēm: garā 4,3km, vidējā 3,4km, īsā 1,0km. Garākā taka aizvedīs Jūs līdz pašai jūrai, kur pēc iespaidiem bagātā pārgājiena varēsiet sauļoties Vidzemes pludmales baltajās smiltīs un peldēties jūrā.

 

 

Mūsu meža taka ir garākā apses koka taka, kas noklāta ar pretslīdes sietu, lai taka būtu baudāma jebkurā gadalaikā un jebkādos laikapstākļos.
 

  

Alus kausa taka
2013. gada 30. augustā tika atklāts jauns objekts Minhauzena Pasaulē – barona Minhauzena vislielākais alus kauss! Minhauzena Pasaules viesiem ir iespējams baudīt piedzīvojumu garšu pa jauno taku līdz alus kausam, pa ceļam sastopot pašu Barona un 25 citas koka figūras no populārākajiem Minhauzena stāstiem. Takas garums vienā virzienā – 1035m.

 


Pie Alus kausa iespējams iepazīties ar savu druīda koku, vadoties pēc dzimšanas dienas datuma!
 

Kuģis ir aprīkots ar visu nepieciešamo, lai mazie piedzīvojumu meklētāji varētu piedalīties jūras batālijās: 3 kalniņi un 2 caurules trakajiem nobraucieniem, 4 tiltiņi, 5 šūpoles, 6 mucas, kurām var izlīst cauri un vairāki lielgabali, ar kuru palīdzību var ne tikai nobiedēt pretinieku, bet varbūt arī nosūtīt kādu uz Mēnesi. Tāpat kā Minhauzena iztēlei nav robežu, nav arī vecuma ierobežojumu kuģa apmeklētājiem, jo sapņo visi, un nekad nav par vēlu piepildīt kādu no kvēlākajām fantāzijām.

   
Atrakciju kuģis
Šautuve
Šautuve darbojas vasaras sezonā pēc iepriekšēja pieraksta. Mednieku spējas Minhauzena šautuvē! Mājīgā mednieku namiņā ir izvietota šautuve, kurā iespējams aplūkot paša Barona fon Minhauzena medību trofejas un ieročus, ar kādiem vīri devās medībās 18. gadsimtā.

Piknika vietas
Duntes muižas – muzeja teritorija ir plaša, skaista un sakopta. Tajā ir labiekārtotas vairākas piknika vietas ar galdiem, soliem, ugunskura vietām un cepjamajām kastēm.

 

Minhauzena pasaulē - muzejs!
minhauzens@minhauzens.lv

+371 64065633, + 371 26576056
Duntes muiža, Liepupes pagasts, Limbažu novads, Latvija, LV-4023


 

 

Programmas koordinatore - Tatjana Moisejeva - Rīgas Pārdaugavas pamatskolas dorektores vietniece - moisejeva@pdps.lv

    10.01.2022

  Латвийское радио 4 "Домская площадь" Посмотрите оценки Вашего ребенка

Rīga, Kartupeļu, 2

67623155

www.pdps.lv

 pdps@riga.lv

 

Counter CO.KZ