18 художников 2011

MoisPro
Назад

 

 

Открытие выставки автопортретов

художников в галерее «Даугава»

9 марта 2011

На вернисаже было представлено  18 авторов. 22 портрета. 

Андра Трея – искусствовед. Работник галереи «Даугава» открыла приветственной речью экспозицию, представила художников и модели.

 

Каспарс Зариньш  - художник, профессор.Художник, представивший свой портрет с французским бульдогом. Представляет портрет художника, который пишет невидимую связь с самим собой. Обычно автопортреты не отличаются высокохудожественной ценностью, но можно проследить философский взгляд. У художника несколько автопортретов. Улыбка французского бульдога настолько некрасива, что весь образ олицетворяет красоту.

Ренардс Бирманис – художник, зритель, супруг художницы Флэры Бирмане, которая учится в Непале и готовится к новой выставке.

Вия Зариня – художница, ассоциированный профессор. Представляет портрет художника Каспарса Зариньша. Портрет «Хитрая улыбка».

Гитта Шмитта – художница, изобразившая себя полуобнаженной. Ее работа – имущество галереи.

Флере Бирмане – представляет свой первый портрет в черно-белых тонах. Только глаза и щеки цветные. Любит писать Африку и Азию, интерьер. Портрет Флэры украсит дои отца.

Криста Дзудзила – художница, представляющая портреты мужа и свой лично. 12 портретов в круге, как символ 12 апостолов – художников Латвии, окружающих художницу.

Мартиньш Хеймрадс – председатель Союза художников Латвии.  Считает своей задачей популяризировать работы молодых художников. В буржуазной Латвии об авторском праве был интересный факт, когда права принадлежали портретируемому.

www.fotogalerija.msav.lv

 Pablo Pikaso daudz gleznojis pašportretus un katrs ir šedevrs, nu kaut vai tas, kurš tapis ap 1900 gadu un atrodas Pikaso muzejā Parīzē — skaista seja, dedzīgs, vērojošs izteiksmīgs skatiens, nekādu lieku detaļu — dominē zilais dažādās gradācijas. 1906. gadā "Pašportrets ar paleti", atrodas Filadelfijas muzejā, daudz reproducēts, pat kādai grāmatai par Pikaso uz vāka. Starp abiem darbiem tāds neliels laika nogrieznis — seši gadi, bet tā jau cita glezniecība un arī Pikaso pavisam cits. Visdažādākajās dzīves situācijās sevi gleznojis Vinsents van Gogs, bet arī Albrehts Dīrers gleznoja pašportretus un tur ir viss — ideāls skaistums, prāts un jūtas arī sava daļa narcisisma. Jā, bet kur nu mākslas vēsture bez Rembranta pašportretiem ar to īpašo dziļumu, atliek tikai ieskatīties un šis skatiens pavada ilgi, tas stāsta par laiku, par cilvēku par mīlestību un ciešanām... par mākslinieka sūtību. 20. gs beigās — Marlena Dimā, Deivids Hoknij, Džulinans Šnabels utt. portretējuši sevi un arī mūs māksla neizpaliek bez pašportretiem un arī mums ir šedevri Jāņa Pauļuka "Pašportrets" (1950), — jauns, skaists, talantīgs un skatoties uz šo darbu gribas teikt — ģeniāls, Nacionālā mākslas muzeja īpašums, starp citu — reproducēts uz Pauļuka grāmatas vāka. Mākslinieki gleznojuši arī savus kolēģus, savas cunftes pārstāvjus, tur ieskanas gan sarkasms, gan ironija, bet arī nepieciešamība pēc kolēģa lai riņķot vienā orbītā, viens jau nav karotājs. Mūs Imants Vecozols gleznojis Konrādu Ubānu, mākslinieku, kuru ļoti cienījis, kuru labprāt piemin sarunās neslēpjot savu cieņu un mīlestību pret šo meistaru un skolotāju. Vecozols gleznojis arī savus kolēģus — Juri Jurjānu, Alekseju Naumovu. Tātad — viss turpinās. Mākslinieki arī šodien glezno sevi, jo tas ir pateicīgs modelis un ne tikai, gleznojot sevi viņi runā par to, kas mākslā tik svarīgs — par pārdzīvoto, izsāpēto, zaudēto, par savām ciešanām, ilgām un piepildījumu. Viņi ir emocionālāki, jūtīgāki un arī... nežēlīgāki. Vai tā ir? To redzam izstādē, kur Imants Vecozols, Normunds Brasliņš, Andris Eglītis, Valdis Krēsliņš, Jānis Purcens, Juris Petraškevics, Anna Baklāne, Laima Bikše, Ilze Avotiņa, Vija un Kaspars Zariņi, Gita Šmite, Aija Zariņa gleznojuši sevi vai kādu citu mākslinieku.

 

 

MoisPro

Изменения  31.03.2024

   Латвийское радио 4 "Домская площадь"