Kosmos 2023

Pārdaugava
atpakaļ

 

Mācību ekskursija - nodarbība

Kosmosa Izziņas centrs

06.12.2023.g.

9:00 -17:00

5.-9. kl. skolēni

Kosmoss ir cilvēces liktenis

 

Tēma: "Pacelšanās kosmosā"

Atb. persona:  P. Birjukovs, Tatjana Petrosjana, E. Larina, I. Kozlova, Tatjana Moisejeva

Vieta: Cīrulīšu iela 63, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101

https://kosmosacentrs.lv/

 

PROGRAMMA “Pacelšanās kosmosā” (7.-9.kl.)

Programmā iekļautās darbnīcas mērķis ir sagatavot un veikt raķetes startu, izmantojot mikrokontrolierus aprēķināt visu tam nepieciešmo informāciju.

Valsts APP projekts ir noslēdzies.

Mūsu skolas 5.-9. klašu skolēni kopā ar dabaszinātņu skolotājiem devās uz Cēsīm, uz Kosmosa zinātnes centru, lai iepazītos ar dekorācijām, kuru tematika ir saistīta ar kosmosu. Šīs dekorācijas tika veidotas, ņemot vērā eko prasības un iskatījās ļoti reālas.

Rīgas pilsētas Izglītības departaments jau vairākus gadus piedāvā dalību projektos, kuri veicina izglītojamos ar interesi mācīties dažādus mācību priekšmetus, tai skaitā fiziku un ķīmiju, bioloģiju un ģeogrāfiju.

Esam pateicīgi, ka piedaloties šajos projektos, varam saņemt valsts finansiālo atbalstu.

Vai jūs arī vēlaties iepazīties ar Kosmosa centru valstī?

Ekskursija pa kosmosa interaktīvajiem labirintiem sākās ar aizraujošu izstādi un dažādiem uzdevumiem: viktorīnām un zinātnisko šovu.

Kosmosa zinātnes centrā Pārdaugavas pamatskolas skolēni guva priekšstatu par to, kādi ir zinātnes sasniegumi un izgudrojumi mūsdienās, un kā cilvēki ir iesaistīti kosmosa izpētē.

Tas, ka kosmoss ir cilvēces nākotne – tas ir fakts.

Kosmosa centrā skolēni guva priekšstatu arī par plašo karjeras izvēli un uzņēmējdarbības attīstības iespējām, jo kosmosa nozare ļoti strauji attīstās. Ceram, ka tas skars arī Latviju.
Pastaigājoties pa pirmo stāvu, bija iespēja noverot ģeneratoru, kurš ir lielākais Eiropā. Tagad var saprast kā ražo enerģiju, paralēli uz ekrāna varēja novērot saražotās enerģijas daudzumu.
Iespaidīgs ir kosmosa izpētes vēstures tunelis. Tur ir aprakstīta astronautika kā zinātne un tās attīstība. Tur varēja iepazīties ar dažādām tehnoloģijām no aizvēstures laikiem, tādām kā debesu gaismekļi pirmatnējo cilvēku acīm.Interesanti bija uzzināt par pirmiem astronautiem, piermām sievietēm, kas devās kosmosā, un viņu dzīves apstākļiem.

Kosmosa centrā ik uz soļa ir raķetes, roboti, Marsa roveri, satelīti, raķešu dzinēji.
Otrajā stāvā ekspozīcijas ir veltītas informācijai par Marsu: Marsa kolonizācija, zinātniskie atklājumi par izdzīvošanas sistēmu uz citas planētas.

Liela uzmanība tiek pievērsta organisko atkritumu pārstrādei, lai nodrošinātu ilgtermiņa izdzīvošanu ārpus Zemes. Informācija par elektroenerģijas, skābekļa un degvielas ražošanu uz citas planētas.
Protams, jauniešiem ir nepieciešama aktīva izklaide.Centra trešajā stāvā atrodas astronautu apmācības zonas, rotaļu zona mazajiem apmeklētājiem un planētu sistēmu galerija.

Kosmosa muzeja galvenais un lielākais eksponāts ir Starptautiskā kosmosa stacija, kas izveidota ārtelpā kā īstās stacijas kopija un nosaukta par "Ausekli".
Kas ir kosmoss bez pusdienām? Kafejnīca ” Orbita” aicina uz kosmosa svētkiem.

Viss ir smalki padomāts.Centrs ir pieejams arī cilvēkiem ratiņkrēslos, māmiņām ar bērniem, kas var atpūsties īpaši aprīkotā telpā.
Pateicamies Kosmosa zinātnes centra darbiniekiem par aizraujošiem stāstiem un noderīgu informāciju!

 

   31.03.2024

   Латвийское радио 4 "Домская площадь"  Посмотрите оценки Вашего ребенка

Rīga, Kartupeļu, 2

67623155

www.pdps.lv

pdps@riga.lv

Counter CO.KZ