ES mājā 26.09.2023

Pārdaugava
atpakaļ

 

 

Mācību ekskursija - nodarbība

26.09.2023.g.

 

EIROPAS VALODU DIENA ES mājā

 

11:00 - 15:00

Aspazijas bulvāris 28, 1.stāvs Rīga

67085445 esmaja@esmaja.lv

Tēma:

"Ceļo valodu pasaulē ar Pepiju Garzeķi"

 

Dalībnieki:  5.C, 8.B kl. skolēni

Atbildīga persona: Mūrniece I., J. Černakova

 

Rakstniece Astrīda Lindgrēne teikusi, ka valoda ir spēcīga tāpēc, ka tā spēj patiesi aizskart cilvēku sirdis. Dosimies Eiropas valodu ceļojumā kopā ar Pepiju Garzeķi, ne tikai apskatot grāmatas dažādās valodās, bet arī ieklausoties tajās, piedaloties valodu spēlē!

 

 

Septembra beigās Eiropas Savienības mājā viesi varēs aplūkot izstādi “Ceļo valodu pasaulē ar “Pepiju Garzeķi”!”, satikt Nelsona kungu no Latvijas Leļļu teātra izrādes “Pepija Garzeķe”, citus varoņus, kā arī aplūkot grāmatu kolekciju.

Šī gada martā, Eiropas Rakstnieku dienā, Latvijas skolās un bibliotēkas tika atklātas unikālas izstādes, kurās varēja apskatīt Eiropas Savienības dalībvalstu un citās valodās tulkotu grāmatu kolekcijas – Astrīdas Lindgrēnes “Grāmatu par Pepiju Garzeķi”, Lūisa Kerola “Alises piedzīvojumus Brīnumzemē” un brāļu Grimmu “Sarkangalvīti”. Gan šī, gan citu grāmatu kolekcijas, kuras sagādājuši Eiropas Komisijas Tulkošanas ģenerāldirektorāta pārstāvji, ceļo pa visām Eiropas Savienības valstīm. Iepazīstoties ar grāmatām dažādās valodās, ir iespējams pavisam konkrētā veidā novērtēt Eiropas valodu daudzveidību. Var ieskatīties grāmatās un ieraudzīt, piemēram, kā Pepiju Garzeķi sauc citās valodās. 

Nr.PSP-23-___-rs

 

    01.10.2023

Rīga, Kartupeļu, 2

67623155

www.pdps.lv

pdps@riga.lv

 

 Посмотрите оценки Вашего ребенка

 

 

Counter CO.KZ

 

26.09.2023

5.C, 8.B