Mjuzikl Valentīna

Pārdaugava
atpakaļ

 

 

Operetes teātris

Teātra izrāde

VEF Kultūras pils
Mjuzikl "Valentīna"

 

17.04.2024.g.

19:00

 

PIRMIZRĀDE! VALENTĪNA FREIMANE. ARTURS MASKATS. LIĀNA LANGA.

SONORA VAICE

Atbildīgās personas: T.Moisejeva, I. Šinkareva, P. Birjukovs, A. Sokols, S. Hrapavicka,  L. Grišina, I. Kozlova, T. Petrosjana,

N. Rutjana, T. Molčanova, I. Nežina, I. Kareļina

 

dalībnieki: 9.AB - 8.AB - 7.AB - 6.AB kl. skolēni

  

Adrese:  VEF - Ropažu iela 2, Rīga

https://www.operetesteatris.lv/jaunumi/top-multimediala-monoopera-valentina

 

17.aprīlī, plkst. 19.00, Rīgā, VEF Kultūras pilī notiks Operetes teātra multimediāla jauniestudējuma – monooperas «Valentīna» pirmizrāde. Tas ir starptautiski pazīstamā latviešu komponista Artura Maskata pilnformāta operas jauns traktējums – kamerversija. Titullomu Latvijas kultūras leģendas – Valentīnas Freimanes mīlas stāstā atveidos operdīva Sonora Vaice (soprāns), kura ir arī topošās izrādes režisore.Opera atklāj Latvijas un Eiropas vēstures notikumu pretrunīgu un dramatisma pilnu laikmeta panorāmu no 1939. līdz 1944.gadam. «Operu caurvij skaists dziļu mīlestības jūtu caurstrāvots, spilgts stāsts. Valentīnas šarmantā, viedā personība, kura izstarot izstaroja mīlestību, ir pilnīgs pretstats notikumiem, laikam un videi, kurā risinās darbība, tā ir apliecinājums mīlestības iespējamībai neatkarīgi no apstākļiem, kuri nesuši lielu postu un daudz ciešanu, un kurus nekad vairs negribam piedzīvot, bet kas ir aktuāli šodienas sarežģītajā pasaules situācijā. Ar šo iestudējumu Operetes teātris turpina sievietes daudzpusīgās personības tēmas padziļinātu izpēti multimediālas monooperas formā, to iesākām 2021. gadā ar Sonoras Vaices režijas debijas iestudējumu «Cilvēka balss. Telefons», kurš izpelnījās augstāko valsts apbalvojumu mūzikā – «Lielo Mūzikas balvu,» saka Agija Ozoliņa-Kozlovska, Operetes teātra mākslinieciskā vadītāja.

Opera ir veltījums Latvijas kultūras leģendai – izcilajai kino zinātniecei Valentīnai Freimanei (1922 – 2018). «Valentīnas Freimanes dzīve bija milzīgs VĒRTĪBU un CILVĒCĪBAS – APZIŅAS vai NEapziņas kopums. Ja mēs vairāk iedziļinātos un izprastu šādu dzīvesgudru personību piedzīvoto un pārdzīvoto, pasaulē beigtos kari,» – tā izrādes režisore.

«Biju gandarīta uzzinot, ka notiks Artura Maskata operas «Valentīna» jaunuzvedums augstas raudzes profesionāļu izpildījumā un ar nepacietību gaidu pirmizrādi 17. aprīlī. Operā aplūkotie notikumi ļauj paskatīsies uz cilvēkiem lielu krīžu laikā. Arī šobrīd kara laiks Ukrainā apliecina dziļu krīzi rietumu pasaulē, kurā mums katram atvēlēta sava loma, tādēļ uzskatu, ka opera «Valentīna» ir aktuāla un veicinās refleksiju par būtisko,» uzskata libreta autore Liāna Langa.

 

 

Atbildīgas personas "Pārdaugavā" - Tatjana Moisejeva

 

    10.06.2024

Rīga, Kartupeļu, 2

67623155

www.pdps.lv

pdps@riga.lv

 

 Посмотрите оценки Вашего ребенка

 

 

Counter CO.KZ