Brīvdabas m-s 28.05.2024

Pārdaugava
atpakaļ

 

 

Mācību Ekskursija

Jūrmalas brīvdabas muzejs

 

28.05.2024.g.

8:30 - 15:00

Atb. persona: I. Mūrniece, J. Černakova, T. Moisejeva, L. Renge

5.C, 8.B skolas skolēni

 

  

Pārgājiens gar Baltijas jūru

Rīga - Lielupes stacija - Lielupes pludmale - Ragakāpas dabas takas - Jūrmalas brīvdabas muzejs

 


Pārgājiena garums ~ 8 km.

Programma:

Ragakāpas dabas takas ir unikāls dabas parks, kas var lepoties ar retām augu sugām un neatkārtojamu ainavu.

Ragakāpa ir vēja darbības rezultātā pārveidots 800 m garš un 100 m plats kāpu valnis. Tā ir svaigā jūras gaisa apdvesta klusa pastaigu vieta ar izkoptu ekotaku un skatu platformām.

Dabas parka teritorijā sastopamas ap 340 gadu vecas priežu audzes, retas augu sugas un četras aizsargājamas putnu sugas. Parks iekļauts Eiropas Savienības aizsargājamo teritoriju tīklā NATURA 2000.

Lai gan aizsargājamos augus un dzīvniekus rudenī ieraudzīt neizdosies tik viegli kā vasarā, tā ir iespēja baudīt dabas tuvumu un atslābinošu klusumu, dodoties pretī vietai, kur Lielupe satiek jūru.

Ragakāpa, kuras augstums ir 17 metru, ir valsts aizsardzībā jau kopš 1962. gada. Dabas parka nemitīgi mainīgā ekosistēma ir daudzu retu sugu vienīgais patvērums – tajā konstatēti septiņi Eiropas Savienībā aizsargājami biotopi, to skaitā embrionālās kāpas, baltās kāpas un mežainās jūrmalas kāpas.Jūrmalas Brīvdabas muzejs izvietots Buļļuciemā, Ragakāpas dabas parka pakājē.

Muzejā izveidota 19. gs. beigu un 20. gs. sākuma piekrastes zvejnieka sēta ar tai raksturīgām ēkām – tīklu būda, dzīvojamā māja, klēts, zivju kūre, peldu būda. Muzejs īpaši lepojas ar plašo enkuru, zvejas laivu un bagātīgāko virvju un striķu vīšanas piederumu un materiālu kolekciju Latvijā, kā arī ar pastāvīgu ekspozīciju “Laivu būves attīstība Rīgas jūras līča piekrastē”, kuras centrālais eksponāts ir dabiskā lielumā, nepabeigta Kurzemes koka zvejas laiva un senlaicīgi amatnieku darba galdi un instrumenti.

Jūrmalas Brīvdabas muzejā notiek tradicionālie pasākumi – Lieldienas, Muzeju nakts, Līgo svētku tradīcijas un Rudens ražas svētki.

 

 

Atbildīgas personas "Pārdaugavā" - Tatjana Moisejeva

 

    06.05.2024

Rīga, Kartupeļu, 2

67623155

www.pdps.lv

pdps@riga.lv

 

 Посмотрите оценки Вашего ребенка

 

 

Counter CO.KZ