Zobiņu draugus izstāde

Pārdaugava
atpakaļ

 

 

 

 

 

 

IZSTĀDE

"Zobiņu draugus"

novembeis 2023

Atb. persona: Ruta Rutkovska

Dallībnieki: 1.-2.-3.-4. kl. skolēni

 

 

 

 1.-4.klases skolēni kopā ar Rutu Rutkovsku apguva mutes dobuma un zobu higiēnas pamatprincipus, izveidoja vizuālu materiālu visiem Rīgas Pārdaugavas pamatskolas skolēniem, kā arī uzzīmēja "Zobiņu draugus"!
Latvijā 12 gadu veciem bērniem patlaban ir vidēji trīs līdz četri bojāti, plombēti vai izrauti pastāvīgie zobi, kamēr Rietumeiropas valstīs šis skaitlis svārstās ap vienu vai pat mazāk. Vecāki, ģimene, zobārsti, zobu higiēnisti un arī pedagogi ir svarīgas personas bērna dzīvē, kuri var veicināt un nostiprināt veselībpratību, piemēram, mutes dobuma un zobu veselībai nozīmīgu ieradumu veidošanos bērnam.


Mutes dobuma un zobu kopšana un slimību profilakse, kā arī veselīga uztura lietošana ir prasmes, kas ikvienam bērnam ir jāapgūst iespējami agrāk, lai arī turpmākajā dzīvē šie būtu paradumi, kas nezaudētu savu nozīmīgumu. Vecāki, ģimene, zobārsti, zobu higiēnisti un arī pedagogi ir svarīgas personas bērna dzīvē, kas kuri var veicināt un nostiprināt veselībpratību, piemēram, mutes dobuma un zobu veselībai nozīmīgu ieradumu veidošanos bērnam.

Mutes dobuma un zobu veselību ietekmē ne tikai pareizas un regulāras higiēnas ievērošana, bet arī uzturs un ēšanas paradumi. Latvijas skolēnu ēšanas paradumi un mutes dobuma higiēnas ieradumi veicina dažādu mutes dobuma slimību veidošanos, tostarp zobu kariesu un smaganu saslimšanas. Latvijā 12 gadu veciem bērniem patlaban ir vidēji 3 - 4 bojāti, plombēti vai izrauti pastāvīgie zobi. Rietumeiropas valstīs šis skaitlis ir ap 1 vai pat mazāks.

Counter CO.KZ
 

29.02.2024

 Посмотрите оценки Вашего ребенка

Rīga, Kartupeļu, 2

67623155

www.pdps.lv

pdps@riga.lv